2014 InterRail Anketi Sonuçları

Gençtur InterRail Anketi 2015

Frekans Dağılımları ve Pasta Grafiği

 
07 Ocak 2015 - 26 Ocak 2015 tarihleri arasında 2014 yılında InterRail yapmış olan gezginlere yönelik yaptığımız anket çalışmasına 125 InterRailci katıldı.
Anketin bazı soru ve cevaplarını/istatistiklerini aşağıda bulabilirsiniz.

 

Yaşınız:

22 48 kişi
21 44 kişi
20 43 kişi
23 42 kişi
24 16 kişi
Cinsiyetiniz:

InterRail Deneyiminiz:

- İlk InterRail'imdi 205 kişi
- 2. InterRail'imdi 19 kişi
- Daha önce 2’den fazla InterRail gezisi yaptım. 5 kişi
 

Aldığınız InterRail bilet türü : 

Global Pass 10 gün içinde 5 gün (Flexi) 33 kişi %13.69
Global Pass 22 gün içinde 10 gün (Flexi) 91 kişi %37.76
Global Pass 15 gün Sürekli 17 kişi %7.05
Global Pass 22 gün Sürekli 64 kişi %26.56
Global Pass 1 Ay Sürekli 27 kişi %11.2
Bir Ülke Pas , Lütfen ülkeyi diğer kutucuğunda belirtiniz. 2 kişi %0.83
Diğer 7 kişi %2.9


Neden bir InterRail Gezisi yaptınız? Birden fazla seçeneği işaretleyebilirsiniz.

Ucuz bir tatil seçeneği olması 114 kişi %15.81
Tek biletle sınırsız gezi imkanı sunması 171 kişi %23.72
Gezginlerle tanışmak, yeni arkadaşlıklar edinmek 118 kişi %16.37
Başka ülkeler, kültürler tanımak için 201 kişi %27.88
Yurtdışı eğitimimle ilgili araştırmalar yapmak için 16 kişi %2.22
Tren yolculuğunu sevdiğim için 93 kişi %12.9
Diğer 8 kişi %1.11

 

InterRail geziniz sırasında kaç ülke gezdiniz ?

4 Kişi 
2-5 62 kişi
6-9 111 kişi
10’dan fazla 48 kişi
 

Gezdiğiniz ülkeler:

 

Vize sorunu yaşadınız mı?

Konaklama konusunda yer bulmakta zorluk çektiniz mi ?

 

Trenlerde yer bulmakta zorluk çektiniz mi ?

Trenlere ödediğiniz rezervasyon ve ek ücretler toplamı hangi aralıkta oldu:

InterRail gezinizin toplam maliyeti :

GENÇTUR'dan Aldığınız Hizmeti Değerlendirmek Gerekirse :

Tekrar InterRail Yapmak İster misiniz? :

Soru 25: Gençler neden InterRail Yapmalı ? 1-2 cümle ile yanıtlar mısınız ?

- Çok eğlenceli özellikle grup halinde seyahat edildiğinde ve gayet kolay
- Kesinlikle yaşadığımız günlük rutinlerden kurtulmak ve farklı yerler/insanlar/kültürler/yemekler keşfetmek icin yola çıkmalıyız!
- Kendini tanımak ve monotonluktan çıkmak için
- Gerçek hayatı tanımalı ve risk almayı öğrenmeli.
- Çünki bir sürü ülkeyi gezme şansları var ve bu gezi sırası çok zevkli...
- Tecrübe kazanmak ve hayatın güzellikleriyle tanismak için interrail yapmalisiniz:)
- Freedom
- Özgürce sevmeyi seven gençler interrail yapmalı, mümkünse tek başlarına. Hayatta asla başka yollardan edinemeyecekleri tecrübeler ediniyorlar.
- Birdaha belkide hiç ele geçmeyecek bir fırsat
- Gezginci ruhumuz birgun sonerse
- Çünkü çok güzel!
- Kendilerini tanımaları ve kendilerine güven kazanmaları için.
- Farklı kültürleri keşfedip özgürlüğün tadını çıkarma isteği yeterlidir.
- Sürprizlere açık, bir o kadar guzel bir serüven yasamak.yeni diyarlar tanımak, ani daha güzel yakalamak, yaşadığını özgür olduğunu hissetmek için.
- Özellikle tek yaparlarsa, hayatlarında çok büyük bir tecrübe olacaktır.
- Var olmak için çünkü interrail varoluşsal bir yolculuktur. Yokluğu görüp var olmanın anlam kazandığı dakikalara şahit olursunuz.
- Bunun nedenini interrail yaparken ve yaptıktan sonra daha iyi anlayacaklardır.
- Gezin görün
- Yeni kulturler taniyip bir hayat tecrubesi edinmek icin interrail cok iyi bir secenek. Zor durumda kaldiginda nasil ustesinden gelebilecegimi ogretti bana bazen.
- Cunku asiri guzel bir sey! Hem tren seyahati inanilmaz guzel, daha once hic yapmayanlar icin bunu avrupanin muazzam yollarinda tatmak cok hos olacaktir. Ayrica cok onemli bie deneyim. Insanin kendisine olan guvenini artirdigi yadsinamaz. Interrail yapmalilar cunku orada yeni insanlarla tanisip, farkli farkli bir suru sey ogrendiginizde icinizde nasil kelebekler ucusuyor tatmayan anlayamaz! Ayrica bir ton para verip luks bir gezi yapmaktansa intertail yapmak kesinlille seni cok daha ozgur hissettiriyor!
- Farklı yerleri ve kültürleri sınırsızca gezme imkanı
- Ufuk kazanmak ve sorumluluk bilinci kazanmak için
- Yeni kültürler tanımak ve kendini keşfetmek için eşsiz bir fırsat. Hayatınızın en güzel tecrübesi olacak emin olabilirsiniz.
- Farklı kültürler tanıyıp, farklı deneyimler yaşamak isteyen, farklı arkadaşlıklar kurmak isteyen herkes bence yapmalı. Ayrıca kendi başına ya da grup arkadaşlarınla hiç bilmediğin ülkelere gidip elinde sadece bir haritayla şehri dolaşabilmek başarmak İnsanın kendine olan güveni arttırıyor. Yani en azından benim öyle oldu.
- Dünyayı öğcenci gezmek
- Hayatimda gercek anlamda iyiki dedigim birsey ve asla unutulmayacak asla.
- İnsan gerçekten özgür oldugunu hissetmek ve farklı kültürlerle tanışmak için interrail yapmalı.
- 25'li yaşlara gelmeden az parayla çok ülke gezmenin en eğlenceli yolu. Enerjilerini kaybetmeden her genç pişman olmamak için mutlaka interrail yapmali.
- Interrail'de başka hiçbir zaman gezemeyeceğim kadar çok gezdim. Muhtemelen hayatımın başka hiç bir dönemi gidemeyeceğim kadar çok yere gittim. Bu süreçte pek çok bilgi edindim, en basitinden müze kültürü edindim :) Bir yere gitmeden önce ne gibi hazırlıklar yapmam gerektiğini öğrenmiş oldum.
- farklı ülkeleri gezmek, kendi deneyimlerini yaratmak, para idaresi, sorumluluk gibi konularda insanı çok geliştiriyor. hayatta ne istediğinize dair fikirler elde etmenize olanak sağlıyor.
- Gençler Interrail yapmalı çünkü sırtlarında çanta ile hayatlarını yöneterek büyük bir mücadele vererek olgunluk yaşamalı. Ayrıca tüm bunların yanında hayatları boyunca unutamayacakları eğlence yaşamalılar.
- Hayatta yaşanabilecek en güzel maceralardan biri olsa gerek. Başıma iyi kötü bir çok şey gelmesine rağmen çok eğlendim.
- Yirmi yaşındaysanız filan bu şeyi yapmayın.
- Macera dolu bir yolculuk olduğu için her yaştan katılımcının hayatında unutamayacağı bşr anı olarak kalacağına inandığımdan öncelikle gençlere kesinlikle öneririm. Daha önce hiç bilmediğiniz başka kültüre sahip bir ülkede ana göre karar vererek gezerek öğrenmek faydalı bilinç katıyor.
- En uygun fiyat ile maksimum gezi imkanı sağlıyor
- İnsanın kendine olan güvenini geliştiriyor.
- Çünkü bu bir macera
- Avrupayı tanımak için.
- Az zamanda en enerjik yillarinda en ucuz fiyata en efektif avrupa seyahatini yapabilnek icin:)
- İnterrail ile gittiginiz yerlerde baska milletlerden bir cok insanla tanisabilir ve guzel vakit gecirebilirsiniz. Kulturel gelisim,kulturleri karsilastirabilme imkani,insanlarin yasayislaarini taniyabilme acisindan cok guzel bir deneyim ve arkadaslarinizla cok guzel ve eglenceli bir hatira birakabilmek.
- Çünkü geleli 5 ay oldu ama hala aklımda o var, rüya gibi bisey
- Avrupa'nın her köşesi görülmeli, tren yolları da... Uçakla bir yerden bir yere uçmak demek seyahati boşa harcamak demek. Gençler InterRail yapmalılar, yol yapmanın keyfini çıkarmalı, yeni insanlarla tanışmalılar... Özgürlüğün ne demek olduğunu o zaman anlayacaklar...
- Hayatiniz boyunca unutamayacaginiz ve kahkahalarla dolu anilar, mukemmel dostuklar ve birbirinden farkli yerler,insnalar tanimak bulmak icin Interrail yapmanizi oneririm. Hayatinizin en mukemmel deneyimlerindne biri olacagina eminim.
- Tamamen kendini tanıma ve özgüven gelişimini sağlayan gençlikten sizi büyüten bir yolculuk ve arkadaşlarınızı tanıma ve bağlarınızı kuvvetlendirme için birebir
- Muhteşem bir tecrube her ınsanın yaşamında birkez yapması gereken bir heyecan,birçok insan ve kultürü tanımak bunu kısa surede yaşıyor olmak harıka.!
- "Insan arkadasini yolculukta tanirmis." sozunu tum genclerin sindirmesi lazim. En azindan bir kere bu maceraya atilacak kadar da cesur olunmali
- Yeni kültürleri tanımak yeni yerler görmek arkadaşlıklar edinmek dışında bireyin özgüvenini artıran ve ciddi manada hayata bakışını degiştiren bir durum kesinlikle öneririm trenle seyehat etmek zaten başlı başına muhteşem zevk veren birşey
- Bu kadar fazla sehri bu kadar ucuza gormek interrail disinda baska herhangi bir sekilde mumkun degil. Ne zaman hangi sehirde olmak istedigini sadece sizin elinizde ve bu ozgurluk hissi gezinin en guzel kisimlarindan biri.
- Hayatına milat katmak için
- Hayata bakışınıza bir farklılık katıyor.Zorluklara karşı daha dirençli olmanızı ve kendi başınızın çaresine bakabilmeyi öğrenmenizi sağlıyor.Dünyadaki bunca güzelliği görüp yeni insanlar tanıyorsunuz.
- Gençler interrail yapmalı çünkü ınterrail ülke ve kültürleri tanımak acısından en ucuz en güzel yöntem.spontane tatil anlayışı ve yeni insanlar tanımak özgürlük duygusu kazandırıyor,hem ucuz hem kolay hem rahat
- Herkesin böyle bir macerayı yaşaması gerektiğini düşünüyorum. Bir ülkeye üç beş günlüğüne gidip gezmekten çok daha öte size kazandırdıklarını döndüğünüzde daha iyi anlayacaksınız.
- Ucuza birçok ülkeyi görebilmek ve maceraya atılmak için.
- İnsanın kendini keşfetmesine ve gerçek özgürlüğün ne demek olduğunu anlamayı sağlar.
- Ucuza seyahat, özgür ve seyahatın ortasında yeniden planlanabilir seyahat, başka bir ülkede kendi başının çaresine bakabilmenin yarattığı özgüven...
- Ilginc bir deneyim insanin hayatinda yapmasi yasamasi gereken deneyimlerden
- Neden yapmamalı diye sormak lazım. yurtdışına çıkıyosun bi kere,kitaplarda yada filmlerde anlatılan gösterilen yerleri görüyosun,insanların ne kadar farklı olduğunu görüyosun, en güzeli, geziyosun,genç olduğunu hissediyosun.
- Aile olmadan seyahat yapmanın nasıl bir duygu olduğunu öğrenebilmek,az bir bütçeyle nasıl geçinilebilineceğini öğrenmek,tek başına problemlere çözüm bulabilmek ve yakın arkadaşlarınızı tanımak için bir insanın eline geçebilecek en güzel fırsat olduğunu düşünüyorum.
- Kısa sürede en hızlı ufuk genişletme yolu olabilir. Ziyadesiyle ucuz ve eşsiz olması da cabası, paranız ve zamanınız olsa da bir daha bu yaşlardaki gibi enerjiniz olmayacak.
- Özgürce gezebilmek için
- Böyle bir deneyimi herkes yaşamalı
- Tamamen özgür bir şekilde kendileri çizdikleri rotada, istedikleri an istedikleri şeyi yapabilecekleri, birçok güzel deneyim kazanabilecekleri, keyifli bir seyahat şekli İnterrail.
- Arkani kollayarak gezmek yeni kulturler tanimak farkli kulturlerden yeni insanlar tanimak suphesiz buyutmekte insani
- En çok Sevdiğim tatilimi, AVRUPA'YI tanımak çok güzel
- Özgürlük hissini yaşamak, tren yolculuğu nostaljisi yapmak için.
- Interrail benim açıklanamaz bir seyahat bağımlısı olduğumu farkettirdi,belki de interrailden sonra bağımlı oldum.Herkesin özellikle genç arkadaşlarımın en azından bir kere denemelerini tavsiye ediyorum.İnanın hayata bakışınız değişecek.Çok sevdiğim bir sözüde paylaşmak istiyorum.Dünya bir kitaptır ve seyahat etmeyenler, onun sadece bir sayfasını okurlar. Aziz Augustine
- Bütçeye uygun ve kendi başının çaresine bakmayı öğreniyorlar
- Interrail konfor alanından çıkıp kendinle başbaşa kalmak için harika bir fırsat. Aç açıkta ve susuz iken, tuvalet bulamaz iken insan zamanın nasıl geçmediğini anlıyor. Anı ancak o zaman gerçekten yaşıyor ve hissediyor. İstediğin koşullarda her zaman olamamanın verdiği his paha biçilemez. Demin de dediğim gibi anlatılarak anlaşılabilecek bir şey değil gezgin olmak. Bu yüzden sadece yola çıkmalı gençler.
- Eşsiz bir macera ve çok uygun fiyata tahmin edemeyeceğiniz kadar ülke gezebilirsiniz.Bir gün sonra nerede olacağınızı bilmiyorsunuz ve canınız hangi trene isterse ona binip devam ediyorsunuz.tabi ki sizin gibi ruha sahip insanlarla çok iyi dostluklar kurup kendinizi daha iyi tanıma şansınız oluyor
- Farklı ülkeleri görerek kültürlerini geliştirmeli herkes, özellikle gençler! Gençken yapabileceğimiz bu macerayı herkes yaşamalı ve dünyanın heryerini gezmeliyiz.
- Yeni dünyaları,kültürleri her şeyden önce kendilerini benliklerini keşfetmeleri için.sınırları zorlamak ufukları geliştirmek nirvanaya ulaşmak için mutlaka yapılması gereken bir deneyim.
- Uygun maliyet ile kısa sürede birçok yeri gezme olanağı ve farklı kültürler tanımak
- Çok gezmenin en kolay yolu
- Beslenmek barınmak ve yolculuk saatleri dışında endişelenmek dışında, ailenizden, kendinizden ülkenizden, monoton hayatınızdan kısaca dünyadan soyutlandığınız bambaşka bir seyahat deneyimlemek isteyenler için interrail diyorum. yani özgürlüğe dokunma fırsatı elinizde.
- O kadar şehir başka türlü o kadar fiyata gezilemez. Her şehir,her yeni insan kişiye olgunluk kazandırır
- Dinamik, gezmeye, ogrenmeye, yeni kulturler tanimaya merakliyken imkan varsa mutlaka yapilmasi gereken bir seydir. Ozellikle iyi anlasilan kisi veya kisilerle cok zevkli bi gezi yapabilirsiniz.
- Özgürlük hissi
- Özgür bir şekilde gezmek, farklı kültürleri tanımak, birkaç hafta olsun aidiyet hissinden uzak bir şekilde hayatını idame ettirmek için.
- O duyguları hiç bir yerde bi daha yaşayamazlar. çoğü insanın yaşadıklarından farklı tecrublere yaşayacaksınız. anlatılanları unutun.
- Özgürlüğün tadını tatmak ve yeni yerler görmek istiyorlarsa yapılmalı
- Sosyallesmek,yeni insanlar tanimak,farkli kulturler gormek,yeni yerler gormek icin
- Farklı kültürler tanımak, yemekler yemek
- Özgür bir şekilde seyahat ederek yeni kültürleri tanımalılar ve hayatları boyunca unutamayacakları bir anı olarak düşünmeliler
- İnterRail anlatılmaz yaşanır. Her konuda inanılmaz bir tecrübe ve kültür kazandığımı düşünüyorum.
- En ucuz ve en eğlenceli gezme yöntemi. arkadaşlarınızla özgür bir şekilde, sorumluluk alarak başka bir gezme yöntemi yok çünkü.
- Ufkunuzu genişletiyor, kültürler tanıyorsunuz, olgunlaşıyorsunuz hatta.Döndüğünüzde yeni kimliğnizle tanışmak gibisi yok
- Görülecek çok yer var ve en ucuz yolu bu.
- 20li yaşlarda yapılması gereken bir aktivite.
- Yaş dolayısıyla sahip oldukları dinamik yapıdan faydalanıp birçok farklı kültür tanımak mümkünken neden olmasın ?
- Belli bir yaşı geçtikten sonra kolay yaşanamayacak bir tecrübe olduğunu düşünüyorum. Fırsat varken yapılmalı, dünyayı tanımak için birebir.
- Ucuza gezmek ve hayatin boyu karmasadan fırsat bulamayacagin şeyleri anilari arkadaslarinla yaşamak
- Hem faydalı hem kolay ulaşılabilir. Ayrıca binlerce genç interrail yapıyor dil öğrenmek ve yeni insanlarla tanışmak için harika bir fırsat.
- Seyahat etmek özgürlüktür.
- Dünyanın herbir yanından gelen insanlarla tanışıyorsunuz ve değişik kültürleri keşfetme imkanı buluyorsunuz
- Insanin kendine olan guvenini kesinlikle bin kat arttıran bir deneyim başta. Gezerken dünyanın aslında öyle gözde büyütüldüğü kadar büyük olmadığını görüyorsunuz. önyargılarınızı yıkmak icin cok iyi bir avantaj. Gerci olusmasina da neden olabilir. Pek cok kulturden arkadaş ediniyorsun daha havalisi var mi ya (: ve en onemlisi sokakta yatmanin nasil bir his olduğunu az cok anlıyorsun o yuzden farkindaligin da artıyor tabi anlayana..
- Uygun fiyatlarla tek seferde daha fazla ülke veya şehir gezebilirler. bu deneyim sayesinde farklı kültürlerden bir çok insanla tanışıp onların kültürleri hakkında bilgi sahibi olup yeni arkadaşlıklar kurabilirler.
- Başka kültürleri tanımakla beraber; Avrupa'nın sadece turistik merkezlerini değil, Interrail sayesinde belki de hiç görüp araştırılmayan harika yerleri görme, alt kültürleri tanıma şansına sahip olup, tren y-yolculuğu ve bu yolculuğun getirdiği yaşam tarzı sayesinde yeni insanlar,hikayeler,hayatları görmek için gençler Interrail yapmalı
- Yabancı bir ülkede,anadilinin kullanılmadığı bir yerde,başının çaresine bakmanın insanı geliştirdiğine inanıyorum.Bunun yanında,farklı kültürlerin farkına varmanın en iyi ve en geçerli yolu olduğunu düşünüyorum.Bunlar için de interrail gençlere en uygun programlardan biri.
- Dünya Türkiye değil. Yapabiliyorken keşfedin hem kendinizi hem dünyayı hem insanları evde gorduğunuz resimleri kendiniz keşfedin doğayı ve kulturu kendiniz tadına vararak yaşayın
- Çok rahat bir şekilde herşey ayarlaniyor.
- Interrail insanin kendini asmasini saglayan bir aktivite hayata bakisinizi ve bununla beraber ozguveniniz,karar yeteneginiz gibi seyleri gelistiriyor farkli kulturleri tanimak onlarla ic ice olmak icin birebir
- Kısa sürede bu kadar fazla yer görebilmek, insan ve kültür tanıyabilmek için interrail biçilmiş kaftan. Vizyon genişletmek ve en önemlisi bir kâşif gibi hissederek seyahatten zevk almak için InterRail ile g- ezilmeli.
- Farklı bir bakış açısı kazanmak için.
- Tek başına iş yapabilme yetenekleri artar. Özgüvenleri artar
- Faydasını yazamayacağım kadar çok var.En basitinden ufkunuz genişliyor.Ve tek başınıza çıkarsanız müthiş anılar yasıyorsunuz.
- Kendini keşfetmek, özgürleşmek, benliğini bulmak için.
- Kısa zaman diliminde farklı ülkeleri görme deneyimi için
- Kendilerini keşfetmek için. Yeni kültürler tanımak için. Dünya'nın sadece yaşadıkları yerden ibaret olmadığını anlamak için. Yeni bir bakış açısı yakalamak için. Nostalji güzeldir. Tren nostaljidir :)
- Ozgurce ve ekonomik bi tatil icin
- Kısa zamanda çok yer görebilmek için
- Evinizde oturuyorsunuz ve televizyondam giden gezginlerin programlarını izliyorsunuz ve keşke bende gidebilsem diyorsanız kalkın biriktirdiğiniz bir parayla interrail bileti alın ve izlemel yerine sizde o yerleri görüp ilerde iyi ki yapmışım diyebilceğiniz muhteşem bir olaya imza atın. Hani hep sorarlar ya hayatınızda yaptığınız en ilginç şey nedir diye bu soruya hiç cevap bulamazdım artıl bir cevabım var : tek başıma 1.5 ay boyunca tüm avrupayı gezmek :)
- Tren yolculuğunun keyfini, özgürlüğünü herkes tatmalı. Plan değişikliklerine, spontane hareketlere açık olması da yapılan geziye güzellikler katıyor.
- Rutinden kurtulup biraz kendilerini zorlayarak keşfetmeleri için bu deneyim şart
- Yeni kültürler tanımak için.
- Özgürlük ve yaşadığımız yeri karşılaştırma fırsatı
- Konaklamadan ulasima gezinin her ayrintisinin kisinin kendisi tarafindan ayarlanmasinin zorluklarla birlikte cok ogretici ve sonraki gezileri kolaylastirici bir etkisi oldugunu dusunuyorum.
- Macera. Gençlik ruhu
- Çünkü üstünden ne kadar zaman geçerse geçsin hayatınızda yaptığınız en güzel şey olacak! Bir o kadar da unutulmaz!
- Kulturel acidan gelistiren, insani olgunlastiran bir sey oldugunu dusunuyorum yapilacaksa genc yasta uzun rahat ve enerjik bir sekilde yapilmasi gerekiyor. Gittiginiz heryerin tadina varmaniz icin.
- Hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim, Sınırlarınızı öğrenebileceksiniz.
- Çünkü bilmediğiniz bir yere gidiyorsunuz ve kendi çabalarınızla barınma,yeme,içme ihtiyaçlarınızı karşılamak zorundasınız. Bu durum bir bireye çok fazla şey kazandırıyor.
- Gençliğin ne olduğunu öğrenebilmeleri ve kendi ayakları üstünde durmayı ogrenmeliler
- hiç tanımadıkları bilmedikleri bir yerde, tüm planlamalarını kendilerinin yaptığı apayrı özgür bir deneyim, kişisel gelişim ,farklı bir perspektif için kesinlikle yapılmalı.
- Adrenalini ve heycanı doruklarda yaşamak için
- Ucuz ve eğlenceli
- Salt gezmenin ve görmenin keyfi bambaşka. Trenden indiğiniz gibi bir sonraki durağım neresi olsun deyip, 2 gün sonra orada olmanın, yeni insanlar tanımanın tadına varsınlar.
- Yeni bir şehre istasyon kapısından çıkıp elinde haritayla bulmaca çözer gibi gezmek, farklı kültürleri tanımak, bir çok şeye şaşırmak, kendin gibi binlerce sırt çantalıyla karşılaşmak; bunlar yaşlanıldığında bile unutulmayacak harika deneyimler, geldiğinizde giderkenkinden çok farklı bir insan olarak döneceksiniz emin olun.
- Dünyanın farklı ülkelerinden farklı kültürleri tanıma şansı elde ediyorsunuz ve bu seyahata arkadaşlarınız ile çıkarsanız aranızdaki bağladı son derece güçlendirebilirsiniz.
- Seyehat etmek,yeni insanlar ve yerler görmek insanı hem özgürleştirir hem de empati ve farkındalığımızı arttırır,en azından benim için öyle oldu
- Büyük bir macera, eşsiz bir deneyim
- Vizyon artirmak, yeni kulturler tanimak icin
- Kesinlikle çok özgür hissettiren bir deneyim. İnsanın kendi başına pek çok kişiye zor gelen bir şeyleri başarması, nereyi görmek istiyorsa oraya gidebilmesi, yeni şeyler deneyimlemesi, ucuza nasıl yaşanacağını öğrenmesi, bir şehri tanımaya çalışması ne kadar özgür bir gezi olsa da trenlerin kontrolü için kendi içinde bir disiplin sağlamak ve sonunda tüm bunların tadına alışınca yeni rotalar için hayaller kurmak harika.
- Çok değişik heyecanlı ve eğlenceli bir deneyim. Özellikle gezmeyi sevenler için paha biçilemez bir fırsat.
- Hayata olan bakış açılarını değiştirmek için. Yeni kültür yeni insanlar yeni şehirler görmek için. Özgür olmak için.
- İnterrail bir içe yolculuk serüveni her şehirde bir başka siz oluyorsunuz.Ben Augustine nin Dünya bir kitaptır ve gezmeyenler sadece bir sayfasını okur sözünden etkilendim
- Kendini tanımak için ve dahada önemlisi arkadaşını tanımak için
- Interrail maceraperest gezginlerin olmazsa olmazı, her genç hayatında en az bir kez bu zeki tatmalı.
- Asla unutulamayacak buyuk bir macera yasamak, yeni insanlar taniyip farkli kulturler kesfetmek icin.
- Ufkunuzu genişletmek istiyorsanız, yeni yerler görmekten, gezmekten hoşlanıyorsanız, yorgunluğa katlanırım diyorsanız kesinlikle denemelisiniz.
- Kendine güveni kazanmak için
- Çünkü bir gün içinde İtalya'dan İspanya'ya geçebilir tüm değişen mimariyi kültürü benzerlikleri ve farklılıkları görebilirsiniz. Bu da bakış açınızı değiştirip kendinize güveninizi arttırır.
- Dünyanın kocaman bir köy olduğunun farkına varabilmeleri için.
- Yeni bir bakış açısı kazanmanın en güzel yolu. Kaybolmayı öğrenmek gerek.
- Tek bir dünyaya takılıp kalmasınlar. Aslında her gürülecek yer onlara baska dünyaları da göstericektir.
- yeni ülkeler görmek, bilgi ve kültür düzeylerini artırmak, yeni yaşamlar tanıyarak kıyasa dayalı görgülerini arttırmak
- Kendini keşfetmek için, yapacağın şeylerin sınırını görüp eski sınırları kendi kafanda var ettiğini görmek için. Aslında yaptığın yolculuğun kendi içine olduğunu anlamak için.
- Trenle Avrupayı gezebilmek bambaşka bir heyecan ve bu heyecanı paylaşan insanlarla tanışmak ise tarif edilemeyecek kadar güzel bir his .
- Eglenmek icin en onemlisi. Kulturlenmek ve hayati daha iyi tanimak icin. Olgunlasmak icin. Depresyondan kurtulmak icin. Ozguven kazanmak icin.
- Trenle avrupa medeniyetini tanımak yeterli bir sebep bence
- Çok guzel bir deneyim ve dusuk butceyle cok fazla sehir ulke gorme sansiniz oluyor ve tabi ki cok iyi bir hatira :)
- Hayatınızda edinebileceğiniz nadir gerçekleşen ama en iyi tecrübe
- Uzuca çok ülke görmek için
- Çünkü gençliğin enerjisi duruyorken birçok ülkeyi gezmenin en ucuz yolu InterRail olduğu için InterRail yapılmalıdır.
- Ucuz. Maceracı. Bol anılı.
- Gitmek istedikleri yerlerde kendileri gibi gezginlerle tanışabilecekleri ve gittikleri yerlerin kültürlerini bir turistten çok daha derinlemesine görebilecekleri bir seyahat şekli olduğu için sadece gençler değil orta yaşlılar da InterRail yapmalı.
- Gençken yaşanması gereken bir deneyim
- Hem farklı milletlerden insanlarla tanışmak, hem de Avrupa'nın her anlamda güzelliklerini görmek için ve Avrupa'yı Avrupa'da yaşamak için her genç eğer maddi imkanı ve zamanı varsa Interrail yapmalı!
- Dünyayı keşfetmek ve her şeyden önemlisi eğlenmek için.
- Gezerek, keşfederek yolculuk yapmak ve nereye gideceğini kendi başına belirlemek mükemmel bir haz. Bir de sıkıntılı anlara göğüs vermek kendi ayaklarının üstünde durabildiğini görüyorsunuz.
- Kendi ülkesi dışındaki insanların yaşantılarını kesinlikle görmeliler ve olaylar karşısında neden böyle düşündüklerini anlamalılar.
- Farklı kültürleri ve bu kültürlerin insanlarını tanımak için yapmalılar.
- Kesinlikle öğrenciyken yapılmalı. kafanız rahat oluyor :) bir çok şey katıyor... hem kültürel ve sosyal anlamda çok fazla şey öğreniyorsunuz, kendinizi geliştiriyorsunuz. hem de kısa zamanda bir çok yeni insanla kaynaşıyorsunuz. size hayat tecrbüsei olarak çok şey kattığına kesinlikle eminim. insanlara olan güven, samimiyet, dostluklar... çevreye karşı duyarlılık. hayatı, yaşamı, kendi yaşamını sorgulama ve - iyilştirme çabaları sağlıyor...
- Çok büyük bi deneyim. Böyle bi fırsat hayatının başka zamanında yaşanmaz. Hissettirdiği duyguların tarifi yok.
- İnterraile karar vermeden önce yaşlı bir adam bana ayak bilekliği verdi ve üzerinde GO EXPLORE yazıyordu. Bende İnterrail yapacak olanlara GO for EXPLORE diyorum ;)
- Yorucu ve eğlenceli, bence sadece gençken yapılabilir. Daha özgür bir seyahat biçimi yok, herkes yaşamalı.
- Çünkü nefes almak ölmemek içindir. Yaşamak için İnterrail yapmak gerekir.
- Çok güzel unutulmaz bir deneyim.Bir çok farklı ülke kültür insan yemek anı yani anlatılmaz yaşanır.Mutlaka deneyimlemelisiniz.Yapamazsın diyenlere kulak asmayın.Adım atın harekete geçin.Hadi :)
- Kendini Tanıması için.
- Dünya'ya ve hayata bakış açıları değişir. Farklı kültürleri tanıyarak zenginleşirler.
- Avrupanın en güzel yerlerini gezmenin yanında kendinizi yollara vurmak ve bu yolda bir şeyler başarmak hissidir en güzel olan. özgüven kazandırır.
- Bir daha hayatiniz boyunca bu kadar bos vaktiniz olmayacak hazir gencken yorulmak nedir bilmezken yaslanmayi beklemeden gezin gonlunuzce gezebildiginiz kadar
- Gezmek eğlenmek sevmek ve görmek için. Ya da kısacası dünya insanı olabilmek için.
- Turistik, bilinen yerler yerine yerel halkın yaşam tarzı ve kullandığı araçları kullanarak kültürleri daha iyi tanımak için.
- Avrupa'yı tren gibi her yeri görebileceği bir araçla ve ucuza gezmek için en uygun yol olduğu için.
- Gezmek muhteşemdir. Bunun en kolay yolu da Interrail.
- Yeni kültürler ve insanlar tanımak için.
- Bu kadar kısa sürece böyle güzel bir macera interrailla yapılabilir. Yeni Kültürler görmek için de ideal
- Herkesin hayatinda en az bir kere yasamasi gereken bir deneyim. Cok buyuk harcamalar yapmadan bir cok ulke gezebilirler.
- Keyıflı tren yolculuğu ile tek bir biletle ülkeler arası gezme imkanı başka neyde var?
- Guzel
- Özgürlüğü ve huzuru hissetmek için tek başlarına yapmalılar.
- Başta farkli kulturler tanimak ve yabanci dilini gelistirmek isteyenler , eglenmek , farkli seyler deneyimlemek ,tatilini maceraya donusturmek ve inanilmaz ucuza yapabilcekleri tek yurtdisi seyahati oldugu icin de yapmalilar !
- Nedeni çok, En basiti, gittiğiniz ülkelerde tren bileti almak için zaman kaybetmiyorsunuz. Çok ucuza Avrupayı gezme olanağı buluyorsunuz.
- kabuklarını kırmak ufuk açmak çin yapılmalı
- Gençken ucuza böyle bir eğlenceli ve macera dolu geziye yapmak interraille mümkün. Avrupanın tarihi, dokusu ve insanları ile tanışmak için en güzel seçenek.
- Özgürlüğün tadını almak, farklı kültürler görmek, ufkumuzu geliştirmek için yapmalıyız. En önemlisi eğlenmek için!
- Hayatımda arkadaşlarımla birlikte yaşadığımın eşsiz deneyimlerden biriydi, farklı ülkleri görmek gezmek yemeklerini tatmak içkilerini içmek kısacası o ülkeleri yaşamak.. Gezmeyi sevenler için kesinlikle tavsiye edeceğim bir deneyim.